Kayıtlar

Kasım 19, 2012 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Girne Bella Pais

Resim
Bu hafta Ekim ayında gerçekleştirdiğim KKTC gezisinden Bella Pais görüntülerini paylaşacağım... Videonun sonundaki kahve köşesinin birçoğunuzun çok hoşuna gideceğinden eminim. Daha fazlası çok yakında..


İyi Seyirler Dilerim
Nadin Nerjan 

Girne

Resim
Uzun bir aradan sonra yeni bir giriş yapıyor olmanın mutluluğu var. Ekim 2012'de 3 günlük bir Girne tatili beraberinde izleyeceğiniz görüntüleri getirdi.. 
Girne Limanı, başta Girne Kalesi olmakla beraber, cafe ve restoranları, küçük pansyonları, göz alıcı mimarisi ve tarihiyle ziyaretçilere baş döndürücü fırsatlar sunan sürpriz dolu bir mevki. Limanı Akdeniz'den ayıran uzun dalgakıranın önünde keyfli bir yürüyüş birçok seçeneği beraberinde getiriyor; uçsuz bucaksız deniz manzarasıyla meditasyon tadında bir dinginlik, Girne Kalesi'ne karşıdan baktığınızda tarihi yeniden yaşama arzusu, bakışlarınızı biraz yukarılara çevirdiğinizde Beşparmak Dağları'nın heybetli zirveleri ile birlikte bütün bunların ortasında durduğunuzda yaşadığınız anın damarlarınızda sizinle birlikte aktığını hissetmek. Sanırım bunu Dünya'nın çok az yerinde yaşarsınız ve Girne Limanı o nadir yerlerden biridir. 
Girne Kalesi 7. yüzyılda Arap-İslam akınlarına karşı kenti koruma amacıyla inşa edilmişti…