Kayıtlar

Eylül 18, 2012 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Bereketli Pazar

Resim
Garip bir başlık olduğunun farkındayım ama Pazar gününden aldığım ilhamı başka türlü açıklayamazdım. Önce Raffi'nin ellerinden cidden şahane bir omlet yedik. Sonra ortalıktan bir anda kaybolan teyzemi asma yaprağı toplarken bulduk. Yemek yapmada eline su dökemeyeceğimiz babaannemize bize sarma yapması için dalından koparıp verdiği asma yapraklarını çantamıza attık. Bu arada ben blog için oluşturacağım başlık gelsin diye balkonda ilham arıyordum. Çünkü aynı hafta Chef Mert Karuk'tan, Hot Chocolate Cake yapımında kullanacağım çikolatayı da çantama atmıştım. Cake'imizi pişirdik ve yayınladık, sıra asma yapraklarındaydı. Ve artık yayına hazırız. 
İyi seyirler dileriz
Tamar Bal & Nadin NerjanYıldızların Kıskandığı Gümüşlük

Resim
1 Eylül 2012 Cumartesi günü Tamar'la birlikte Büyükada Aya Yorgi tepesinde yaptığımız çekim sırasında bizi sevinç ve hayretler çemberinde bırakan çok güzel bir tanışma yaşadığımızdan bahsetmiştik. "Kameraya ne anlatmak gerekir", "aklımızdan geçenleri nasıl özetleriz"leri düşünürken Cevat Yıldırım imdadımıza yetişmiş; "Yer keşfetmekten ziyade fikre dönüştürmeye yönelik bir girişim mi?" sorusuyla kalplerimizi fethetmişti. Sohbet genişledikçe onun da gezmekten, gezip gördüğü yerleri yaşamaktan çok büyük keyif aldığını öğrendik. Ve şimdi de, tanışmamızın akabinindeki ilk seyahatinden, Gümüşlük'ten, bize gönderdiği yazı ile de onun muhteşem kalemine, görüp yaşadığı herşeyi okuyana da yaşatabilme özelliğine hayran kaldık. Cevat Yıldırım'ın başlığa adını veren yazısına belki siz de bizim gibi birkaç kez okumaya doyamayacaksınız:

Gümüşlük'le tanışmamda benim için baskın olan duygu, bir karşılaşmanın vereceği hayret ve sevinç oldu. Öyle ki Gümüşlük&…