Kayıtlar

Eylül 5, 2015 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Hala Sıcakken

Resim
Eylül'ün 1'i olunca hemencecik sonbahar gelecek sandım. Hava yazdan daha sıcak daha nemli sanki. "Sen misin öyle zanneden, al sana" der gibi suratıma fırlatıyor sıcağı bir de adeta...

Serince yerlere baktım haritada. St. Petersburg çarptı gözüme. Rusya'da olanından. Oralarda bir parkmış bu.

Oralarda gezsek şimdi ne güzel olur.

Bak Hermitage Museum diye bir yer var St. Petersburg'da. Dünya'nın en zengin tablo kolleksiyonuna sahip en büyük müzesi. Sadece bir bölümünün sergilendiği eserlerinin toplamı 3 milyon. Her eserin başında bir dakika durup göz atsan, tüm müzeyi gezmek 10 yıl alıyor.


Gitsek mi? "Kaç yıl geçti aradan ayrı ayrı" diye soranlara, "Müze geziyoruz kardeşim" deriz. Sebebimiz de havalı olur...

Madem sıcaklardayız, şöyle bir bahçede kahvaltı etseydik bari?


O da mı olmuyor... Hayalimizde hepsini yapalım o zaman. Ona bir engel yok. Kulağımızda da şu çalsın bari:Nadin Nerjan


Normal Mi?

Resim
Sondan bir önceki yazımın sonunda, buralarda bundan sonra çeşitli konuların olacak oluşunun sebebini şöyle açıklamıştım:

Hazır sizleri burada toplamışken yemek gezi ve dans harici konular için bambaşka bir sayfaya taşınmayı düşünmüyorum şimdilik. "Buraları eskiden güzel yaşamak nasıl olurları anlatıyordu hep" demeyin. Sorguladıkça, inceledikçe ve irdeledikçe, daha önemlisi yaşadıkça tek bir çizgiye sığdıramadığın yaşamına birçok çizgi dahil oluyor ister istemez. Sözü şöyle bağlamak da başka yere taşınmaktan daha çok işime gelir. "Nasıl olsa 90 yayına gelene kadar konuların çıkış noktası, iyi yaşamak için kolları sıvamak değil miydi? O zaman bunun için ben de, iyi yemek, güzel gezmeler ve dans temalarıma, sanatın her türlüsünü, felsefenin en seçilmişini, bilginin kültürün tarihçesini, onun gerekliliğini, sorgulamanın en afillisini ekliyorum, hepsini de yapmayı en çok sevdiklerimin adı altında topluyorum. Yani Traveling Cooking Dancing altında. Buralarda benimle kalın.

Hala…