Nalına-Mıhına Detox

İki ucunda da nahoş kokular var gittiğin yolun, farkındayım yoruldun. Çünkü sen elmaya elma da alma da demesini becerebiliyorsun. Şöyle bir gevşe bakalım önce. Yılbaşında eşe dosta aldığın hediyelerin ilk taksidi geldi di mi? Yaza kadar ödeyeceksin sonra bir tatil organize edeceksin. Altı aylık planın hazır bile. Bahar gelmeden son ayın, Şubatın. Eve kapanıp meditasyon yapmanın, spora başlamanın, dietin ve kitap okumanın tam zamanı. Bahar gelmeden asosyalleşebileceğin, lodosu, yağmuru, karı bahane edebileceğin son ay. Ne duruyorsun, balkona bahçeye çık, arada gelen yalancı baharın kokusunu çek içine, çöllerden taşınan sarı kumlarla kaplanan gökyüzünün tadını çıkar. Tepende ay, perşembe dolunay. Oku bakalım hangi burca düşecek, seni neler bekleyecek. 

Mutlu ederken ve durmadan verirken enayi gibi hissetmeden mutlu olabilen nadir insanlardansan sözüm sana değil. Mutlu etmekten bitap düştüysen senin zamanın geldi. Herkesi mutlu edemeyeceğini iyice irdeleyip öğrenmen gereken sensin şimdi. Kimseler izlemiyormuş gibi dans ediyor musun yollarda? Bugün sadece kendine bir çiçek alsana! 
Ona bağayı geliyor diye dinlemeyi ertelediğin şarkıyı hatırla! Aç bi youtube, sekmelerle doldur chrome'un tepesini. Sen bunu hakettin. 
Çık dipsiz kuyulardan. Nasıl soktuysan oralara kendini, bir çaba da çıkarmak için harca şimdi. Uy klişeye kişisel alma söylenenleri. Kimse senden daha iyi bilemez seni!


Son olarak; hiç ölmeyecekmiş gibi yaşıyorsun ya, o güzel de, ertelediklerine vakit yetmeyecek bunu unutma. Kolunu kaldıramayacak kadar halsiz olduğun ilk anda, seni mutlu etmek için gözünün içine bakanları hatırla. Çek bir kot, t-shirt, git kapısına. Öp sarıl. Ferah bir sohbet et onunla. Çünkü o da senin gibi, bugün var, yarın yok. 
Işık tutacaksan tut yeterince aydınlanmışsan konu hakkında. Yok şüphelerin varsa, ki olmalı, körü körüne tutunma yaşadıklarından çıkardıklarına. "Bilmemek" harikulade bir fırsatlar kapısıdır. Bilenlere bakarak çık yola, herşeyi bilen ama kendilerini bilmeyenlerden pay biç. Çık bahçeye, ufaktan çiçeklenmeye yüz tutmuş o dala bak saatlerce. Vitrinde gördüğün midi etek sana olacak mı diye düşünmeyi bir saat ertele. Sadece bir saat, "yaşam" ve "oluş" sorgu alanına girsin. Bırak bu ay, zihnin dinginleşsin... Küçücük kaygıları kocaman korkulara dönüştürdüğünü ancak böyle keşfedeceksin. Sonrası çorap söküğü... Şu Şubat dolu dolu bir geçsin, bak senden mutlusu var mı... 
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Melül Olmaya Niyetim Vardı

I Am Malala

Terk Etti Hatun Ziyaretgâhı